| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 470 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 385 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 210 pF |
| Clamping Voltage | 775 V |
| Peak Surge Current | 2.5 kA |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08890
Ext.Price$0.08890
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08890 | $0.08890 |
| 10 | $0.07936 | $0.79360 |
| 50 | $0.07085 | $3.54250 |
| 100 | $0.05914 | $5.91400 |
| 500 | $0.04937 | $24.68500 |
| 1000 | $0.04661 | $46.61000 |
| 3000 | $0.04401 | $132.03000 |
| 5000 | $0.04155 | $207.75000 |
